Agrosym 2012

Пољопривредни факултет Универзитета у Источном Сарајеву и Пољопривредни факултет Универзитета у Београду, а у сарадњи са:
1.Балканском асоцијацијом за заштиту животне средине (Б.ЕН.А), Грчка
2.Академијом инжењерских наука Србије, Србија
3.Институтом за кукуруз “Земун поље“, Србија
4.Биотехничким факултетом Универзитета Црне Горе, Црна Гора
5.Научним друштвом аграрних економиста Балкана, Србија
6.Институтом за економику пољопривреде, Србија
Организовали су Трећи међународни научни Симпозијум "Agrosym 2012", у периоду од 15-17. Новембра 2012. године, на Јахорини- Република Српска.

На Симпозијум су презентовани радови научних радника из земље и иностранства. Радови су обухватили следеће тематске области:
•Заштита животне средине и органска пољопривреда
•Сточарство
•Биљна производња и заштита
•Рурални развој и агроекономија
•Испред Института за економику пољопривреде на Симпзијуму је био проф. Др Драго Цвијановић, који је подено реферат и поздравио скуп у име Института за економику пољопривреде, Београд, Србија, Научног друштва аграрних економиста Балкана, Београд, Србија и Балканске асоцијације за заштиту животне средине (Б.ЕН.А), Грчка.

Agrosym 2012 Agrosym 2012 Jahorina (2) Jahorina (3)