АГРАРНА ЕКОНОМИЈА И РУРАЛНИ РАЗВОЈ – РЕАЛНОСТИ И ПЕРСПЕКТИВЕ ЗА РУМУНИЈУ

ТРЕЋИ МЕЂУНАРОДНИ НАУЧНИ СИМПОЗИЈУМ "АГРАРНА ЕКОНОМИЈА И РУРАЛНИ РАЗВОЈ – РЕАЛНОСТИ И ПЕРСПЕКТИВЕ ЗА РУМУНИЈУ", 11-13. октобар 2012., Букурешт, Румунија Трећи међународни научни симпозијум "Аграрна економија и рурални развој – реалности и перспективе за Румунију", одржан је у периоду од 11-13. октобра 2012. у Букурешту. Међународни научни симпозијум организован је у сарадњи Истраживачког Института за пољопривредну економију и рурални развој (Румунија) са Академијом пољопривредних наука и шумарства “Gheorghe Ionescu-Şişeşti" (Румунија) и Научног друштва аграрних еконмиста Балкана (Србија). Скуп је изазвао велико интересовање, што указује на актуелност разматраних тема, како у Румунији тако и земљама у окружењу.
У оквиру симпозијума публиковано је 65 радова, из области агробизниса, руралног развоја, економике природних ресурса.
Симпозијуму су присуствовали аутори из Румуније, Молдавије, Шпаније, Мађарске, Италије и Србије.Скуп је отворио проф. др Adrian Turek Rahoveanu, директор Истраживачког Института за пољопривредну економију и рурални развој, а затим је уследило обраћање проф. др Victor Moroz, директора Института за економију, финансије и статистику, из Кишњева, Молдавија, као и обраћање проф. др Gheorghe Sin and проф. др Ioan Nicolae Alecu испред Академије пољопривредних наука и шумарства “Gheorghe Ionescu-Şişeşti" из Румуније. У име проф. др Драга Цвијановића, директора Инстута за економику пољопривреде, присутнима се обратио Mр Марко Јелочник. Након уводног дела аутори су презентовали своје радове уз конструктивну дискусију. Испред Института за економику пољопривреде Међународном научном симпозијуму присутвовали су Mр Марко Јелочник, Mр Велибор потребић, дипл. инж. Светлана Рољевић и дипл. инж Маријана Јовановић.

АГРАРНА ЕКОНОМИЈА И РУРАЛНИ РАЗВОЈ – РЕАЛНОСТИ И ПЕРСПЕКТИВЕ ЗА РУМУНИЈУ АГРАРНА ЕКОНОМИЈА И РУРАЛНИ РАЗВОЈ – РЕАЛНОСТИ И ПЕРСПЕКТИВЕ ЗА РУМУНИЈУ fotografija3